header2019


 

A88A5471Niewątpliwie akrobacje lotnicze to główny „magnes” wszystkich pokazów lotniczych, ale zaraz na drugim miejscu w sercach wszystkich miłośników lotnictwa znajdują się wystawy przeróżnych statków powietrznych, prezentujących swe wdzięki na ziemi, na tzw. wystawach statycznych samolotów.

Ustawione na ziemi maszyny imponują swoją wielkością, kształtem i budową, zwłaszcza że są one dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. Niewątpliwą atrakcją jest tez możliwość rozmowy z ekipą samolotu np. o szczegółach sterowania czy możliwościach maszyny.

W Turbi na wystawie statycznej zaprezentują się wszystkie maszyny biorące również udział w pokazach na niebie! Wystawa będzie czynna przez cały czas trwania pokazów.

Opiekę nad samolotami, prezentowanymi na wystawie statycznej sprawować będą zarówno aerokluby funkcjonujące na Podkarpaciu, jak i  różne stowarzyszenia, organizacje oraz firmy.

Ponadto podczas naszego pikniku szukajcie specjalnego namiotu, w którym zorganizowane zostaną specjalne spotkania z pilotami prezentującymi swoje umiejętności podczas pokazów. Na harmonogramie wywieszonym na namiocie będziecie mogli wcześniej sprawdzić orientacyjną godzinę spotkania z wybranym pilotem!

A88A5475 A88A5371 A88A5375

 ORGANIZATORZY:  PARTNERZY:

marszalek herb DF plakat WWW HQ StW DF plakat WWW HQ Zlsz                                 ASW

 

fepr pl podk ueefsi MALE

 

Copyright © 2019 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie