header2019


20150621 160744

Podczas pokazów lotniczych w Turbi atrakcje będą się działy nie tylko na niebie, ale również na ziemi. Gwarantujemy Wam (i małym i dużym miłośnikom lotnictwa) mnóstwo radości ale… nie tylko! Wśród wystawców, zapewniających atrakcyjny czas w strefie naziemnej znajdzie się m.in. Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. A to oznacza, że szykuje się mnóstwo ciekawych i oryginalnych zajęć edukacyjnych z dziedziny chemii czy fizyki.

Co znajdzie się w programie Fundacji? Już od południa przedstawiciele stowarzyszenia rozpoczną wykłady Politechniki Dziecięcej, które zawsze i wszędzie cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych.

Obszar, którym będzie dysponowała Fundacja będzie również pełny różnymi stanowiskami popularno – naukowymi. Przy niektórych stanowiskach prezentowane będą efektowna doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem suchego lodu i ciekłego azotu. Będzie można zobaczyć min. chemicznego ducha oraz roztwory zmieniające kolor jak kameleon. Nie zabraknie również prostych eksperymentów, które z powodzeniem będzie można odtworzyć w domu.

Co zrobić, aby skorzystać z tych wszystkich atrakcji? Po prostu przyjechać do Turbi na V Podkarpackie Pokazy Lotnicze i znaleźć namiot Fundacji.

5 6 DSC07147  model samolotu

 ORGANIZATORZY:  PARTNERZY:

marszalek herb DF plakat WWW HQ StW DF plakat WWW HQ Zlsz                                 ASW

 

fepr pl podk ueefsi MALE

 

Copyright © 2019 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie