header2019


mrpollackKoncert Mr. Pollack – kolejny punkt programu IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych. Ten rockowy zespół rodem z Mielca szykuje specjalny repertuar na ten wyjątkowy lotniczy wieczór. Zespół Mr. Pollack to polski zespół rockowy. Założycielami są mielczanie, dwaj bracia, Jacek i Grzegorz Polakowie.

Bracia Polak muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego. Po udanych występach na Festiwalu w Jarocinie (1990) nagrali płytę QŃ. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in '93. W wyniku współpracy z firmą GK pojawiła się na rynku kolejna płyta Manhattan-One (1996) w nagraniu, której wziął udział Grzegorz Skawiński. Następnie bracia współpracowali z angielskim zespołem Real Deal podróżując po świecie. Owocem tej współpracy był album Air On 6 Strings (2000) zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakow.

Zespół koncertował w USA m.in. w słynnym CBGB's Club na Manhattanie, Niemczech, Belgii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Byli gośćmi programu TVP Familiada i Pegaz z okazji Festiwalu Beethovenowskiego, jako zespół, który wykonuje utwory Beethovena w rockowych wersjach. W grudniu 2009 wziął udział w trójmiejskiej corocznej charytatywnej akcji „Mikołaje na motocyklach”. 25 marca 2010 zespół był gościem TVP 1 w programie Kawa czy herbata?.

W 2011 Grzegorz Polak znalazł się w pierwszej trójce najlepszych perkusistów w Dubaju w konkursie „Drum Off 2011” organizowanym przez Melody House Musical Instruments LLC. 12 marca 2012 miała miejsce premiera płyty Me & My Guitar Grzegorza Skawińskiego, na której zagrał gościnnie w tytułowym utworze Jacek Polak. W roku 2013 zespół wydał płytę Black Hawk, którą promował m.in. w Chinach trasą zatytułowaną 2014 Mr. Pollack China Tour. Album Black Hawk otrzymał bardzo dobre recenzje w USA i Wielkiej Brytanii.


 

 ORGANIZATORZY:  PARTNERZY:

marszalek herb DF plakat WWW HQ StW DF plakat WWW HQ Zlsz                                 ASW

 

fepr pl podk ueefsi MALE

 

Copyright © 2019 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie