Pokazy Lotnicze 2018

IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Mielcu, 28 VII 2018

cell6Lista uczestników naszych pokazów zapełnia się. Do występów na mieleckim niebie szykuje się najlepsza kadra pilotów w najpiękniejszych samolotach. Podczas występów 28 lipca z pewnością zagwarantują nam niecodzienne widowisko zapierające dech w piersiach oraz precyzyjny pilotaż, kunszt i umiejętności lotnicze. Do tego grona z wielką radością dołączamy ekipę rodem z Krosna – Cell Fast Flying Team.

To młoda formacja samolotowa, której celem jest doskonalenie umiejętności lotów w szyku. Zespół tworzą osoby pełne zapału, chcące zrobić coś więcej niż latanie trasowe lub po kręgu wokół lotniska. Grupa zawiązała się w 2015 roku i dzięki uprzejmości firmy Cellfast realizuje swoje pasje na francuskich samolotach typu Morane: MS880B, MS883 i MS893. Z zewnątrz samoloty są bardzo do siebie podobne: wszystkie to dolnopłaty z wolnonośnym skrzydłem i trójkołowym podwoziem. Różnią się przede wszystkim silnikami – najsłabszy ma moc 100 KM, kolejny 115 KM, a najmocniejszy 180 KM.

Liderem formacji jest Mieczysław Machnik, który spędził w powietrzu ponad 2700 godzin. Lewoskrzydlowy Arek Nowak wylatał ponad 400 godzin, a prawoskrzydlowy Daniel Dębosz może pochwalić się 600 wylatanymi godzinami. 

Jakie są możliwości samolotów i umiejętności pilotów? Zobaczymy w lipcu!

Komentatorem CFT jest Tomek Buszewski, który tego dnia będzie opowiadał o wszystkich lotniczych akrobacjach w powietrzu. 

źródło: https://www.facebook.com/CellfastFlyingTeam/

 

 

 

 

ORGANIZATORZY


 
Organizatorzy

 Fundusze Europejskie

 

PATRONI


MON

     

PARTNERZY

 Aeroklub Mielecki logo  Logo Aero gold logoGSL       Aero

PATRONI MEDIALNI


             radio rzeszow  Leliwa mielec        gc nowiny    Korso     nowiny24   hej mielec

 

Program | Dla mediów | Kontakt

Copyright © 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie