header2019


cell6Lista uczestników naszych pokazów zapełnia się. Do występów na mieleckim niebie szykuje się najlepsza kadra pilotów w najpiękniejszych samolotach. Podczas występów 28 lipca z pewnością zagwarantują nam niecodzienne widowisko zapierające dech w piersiach oraz precyzyjny pilotaż, kunszt i umiejętności lotnicze. Do tego grona z wielką radością dołączamy ekipę rodem z Krosna – Cell Fast Flying Team.

To młoda formacja samolotowa, której celem jest doskonalenie umiejętności lotów w szyku. Zespół tworzą osoby pełne zapału, chcące zrobić coś więcej niż latanie trasowe lub po kręgu wokół lotniska. Grupa zawiązała się w 2015 roku i dzięki uprzejmości firmy Cellfast realizuje swoje pasje na francuskich samolotach typu Morane: MS880B, MS883 i MS893. Z zewnątrz samoloty są bardzo do siebie podobne: wszystkie to dolnopłaty z wolnonośnym skrzydłem i trójkołowym podwoziem. Różnią się przede wszystkim silnikami – najsłabszy ma moc 100 KM, kolejny 115 KM, a najmocniejszy 180 KM.

Liderem formacji jest Mieczysław Machnik, który spędził w powietrzu ponad 2700 godzin. Lewoskrzydlowy Arek Nowak wylatał ponad 400 godzin, a prawoskrzydlowy Daniel Dębosz może pochwalić się 600 wylatanymi godzinami. 

Jakie są możliwości samolotów i umiejętności pilotów? Zobaczymy w lipcu!

Komentatorem CFT jest Tomek Buszewski, który tego dnia będzie opowiadał o wszystkich lotniczych akrobacjach w powietrzu. 

źródło: https://www.facebook.com/CellfastFlyingTeam/

 

 

 

 

 ORGANIZATORZY:  PARTNERZY:

marszalek herb DF plakat WWW HQ StW DF plakat WWW HQ Zlsz                                 ASW

 

fepr pl podk ueefsi MALE

 

Copyright © 2019 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie