header2019


na stronęPierwszy raz oderwał się od ziemi w tandemie z tatą. Była to dla niego niezapomniana chwila. Od tego momentu wiedział już, że chce latać. To właśnie on – Wojtek Bógdał – pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej. Potrójny indywidualny Mistrz Świata, podwójny Mistrz Europy, potrójny Mistrz Polski, złoty medalista The World Games 2017. Najbardziej utytułowany zawodnik historii polskiego sportu motoparalotniowego.

Przez półtora roku razem z ojcem latali wspólnie w różnych miejscach i w różnych warunkach. Uczył się szybko i niedługo okazało się, że latanie rekreacyjne już mu nie wystarcza. Postanowił spróbować swoich sił w zawodach. Pojechał na niewielkie mazurskie, zimowe, zawody motoparalotniowe, które... wygrał pokonując trzech zawodników ówczesnej Kadry Narodowej.

Jest pilotem fabrycznym firmy Dudek Paragliders. Testowanie prototypowych skrzydeł to według niego także fascynująca przygoda. Poza tym oprowadza chętnych po podniebnej krainie, bo, jak twierdzi, latając we dwójkę przyjemność wzrasta kwadratowo.

A więc … do zobaczenia na w Turbi!

 ORGANIZATORZY:  PARTNERZY:

marszalek herb DF plakat WWW HQ StW DF plakat WWW HQ Zlsz                                 ASW

 

fepr pl podk ueefsi MALE

 

Copyright © 2019 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie