header2019


czepiela2Łukasz Czepiela to nazwisko mówi wszystko! Pochodzący z Rzeszowa pilot liniowy i wyścigowy, mistrz świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.

Łukasz lotniczego bakcyla złapał w wieku 6 lat. Było to wtedy, gdy ojciec zabrał go na pokazy lotnicze odbywające się w podrzeszowskiej Jasionce. To, co tak zachwyciło małego chłopca, to pokazy akrobacji na Zlinie 50 w wykonaniu 14-krotnego mistrza Polski i mistrza świata w akrobacji samolotowej Janusza Kasperka. Od tamtej pory chciał tylko i wyłącznie latać. Zaczęło się od jeżdżenia na lotnisko na rowerze i czyszczenia samolotów. Nastolatek pomagał wypychać maszyny z hangaru, a w zamian piloci zabierali go w przestworza. Droga do latania nie była ani łatwa, ani krótka. Dziś obok bycia najlepszym polskim pilotem wyścigowym, jest także kapitanem rejsowego Airbusa. W sezonie 2018 sięgnął po mistrzostwo świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.

W Turbi będziemy mogli podziwiać umiejętności Mistrza, ale uwaga: aż na dwóch statkach powietrznych - Edge 540 i Carbon Cub! Jeśli jeszcze ktoś nie słyszał, to właśnie na Carbon Cub, Łukasz Czepiela wylądował na molo w Sopocie. Takiego wyczynu, przed Łukaszem, nie dokonał  jeszcze nikt! 

czepiela3 czepiela4 ladowanie samolot molo sopot lukasz czepiela carbon cub czepiela molo sopot carbon cub

 ORGANIZATORZY:  PARTNERZY:

marszalek herb DF plakat WWW HQ StW DF plakat WWW HQ Zlsz                                 ASW

 

fepr pl podk ueefsi MALE

 

Copyright © 2019 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie