header2019


 

yak18 1Oto kolejny bohater pokazów lotniczych w Turbi. Przedstawiamy krótką historię samolotu Yak18. W połowie lat 30. Aleksander Jakowlew zaprojektował dwumiejscowy płatowiec szkolno-treningowy z otwartą kabiną i silnikiem gwiazdowym. Był on produkowany od 1937 roku pod oznaczeniem UT-2.

Czytaj więcej: Lekcja historii… Yak18

IMG 9250Biało – Czerwone Iskry sterowane przez polskich wojskowych wielbione za swe emocjonujące pokazy nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Planują w Turbi niezapomniane widowisko. Małe, zwinne samoloty TS – 11 Iskra, na których piloci prezentują swe umiejętności i od których grupa zaczerpnęła nazwę, produkowane były w WSK PZL Mielec przez 25 lat. Była to pierwsza polska konstrukcja lotnicza z napędem odrzutowym. Samolot używany był jako maszyna szkolno-treningowo-bojowa. Poza Polską używało ich także lotnictwo wojskowe Indii.

Czytaj więcej: Iskry na niebie

 

AN2 100417 FM 00107Antonov AN-2 to najnowsze „dziecko” Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła – od 2017 roku można podziwiać go na pokazach lotniczych w pokazie solowym oraz w pokazie z zespołem 3AT3 Formation Flying Team.

Czytaj więcej: Antonov AN-2

 

dsc 7786Odliczanie do V Podkarpackich Pokazów lotniczych trwa. Organizatorzy wydarzenia dokładają wszelkich starań, aby tegoroczna edycja była równie efektowna jak te co mieliśmy już okazję oglądać w latach poprzednich (Mielec, Rzeszów). Do Turbi przyleci grupa Retro Sky Team ze Słowacji.

Czytaj więcej: Goście ze Słowacji

jurgij1Już 2 czerwca w Turbi swoje umiejętności zaprezentuje Jurgis Kairys, który ma tyle osiągnięć, że nie wiadomo co pisać najpierw.

Urodzony w Krasnojarsku światowej klasy litewski pilot akrobacyjny i inżynier lotnictwa. Mistrz świata i Europy, wynalazca kilku numerów akrobacyjnych. Wielokrotnie nagradzany, niezwykle odważny i doświadczony pilot będzie prezentować kolejne akrobacje zgromadzonej publiczności na tegorocznych  Podkarpackich Pokazach Lotniczych!

Czytaj więcej: Jurgis Kairys gwiazdą V Podkarpackich Pokazów Lotniczych

 ORGANIZATORZY:  PARTNERZY:

marszalek herb DF plakat WWW HQ StW DF plakat WWW HQ Zlsz                                 ASW

 

fepr pl podk ueefsi MALE

 

Copyright © 2019 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie