Pokazy Lotnicze 2018

IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Mielcu, 28 VII 2018

IMG 9717F16, Cellfast Flying Team czy może Baltic Bees? Który występ najbardziej Cię interesuje? Sprawdź, w której części dnia zespoły planują swoje występy. Oczywiście nie ma tu konkretnych godzin, jednak mamy nadzieję, że podział na bloki godzinowe ułatwi Wam rozplanowanie czasu tak, abyście zobaczyli swoich faworytów.

Czytaj więcej: Rozkład lotów

Jakub Baltyn 001Doskonały kunszt i umiejętności oraz nieprawdopodobna pasja – tak w telegraficznym skrócie można scharakteryzować kolejnego uczestnika podniebnych akrobacji w Mielcu, który potwierdził już swój udział w imprezie - Macieja Pospieszyńskiego, który zaprezentuje się w samolocie akrobacyjnym Extra 330 S.C. Maciej to człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze.

Czytaj więcej: Ekstra mistrz! 

Jak 18Jak-18 i Piper Cub to samoloty, które na co dzień są „pod skrzydłami” Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Oba te samoloty, sterowane przez pilotów z Nowego Sącza (Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego) zaprezentują się na mieleckim niebie podczas pokazów. Chcemy Wam jednak nieco bliżej przedstawić imponującą historię Muzeum, które z dużym powodzeniem pielęgnuje lotnicze tradycje południowej Polski.

 

Czytaj więcej: Goście z Muzeum Lotnictwa Polskiego 

perkoz 2Od ponad 70 lat współtworzą historię podkarpackiego lotnictwa. Pielęgnują tradycje i aktywnie wspierają wszelkie inicjatywy z lotnictwem w tle, zwłaszcza te, które odbywają się na terenie Mielca. Miejscem ich codziennego działania jest miejscowe lotnictwo. Mowa o Aeroklubie Mieleckim. Nie wyobrażamy sobie pokazów bez ich występu! Jaki pokaz planują przed publicznością 28 lipca? 

Czytaj więcej: Mielczanie w akcji 

IMG 1001Stowarzyszenie Latające Muzeum Polskich Sił Powietrznych powstało po to, by ocalić od zapomnienia wszystko to, co wiemy o lotnictwie z okresu II wojny światowej. Działacze tej formacji nie trzymają samolotów w murach muzeów, eksponują je na niebie, podczas lotu. Uważają tym samym, że to najlepsza lekcja historii, jaką mogą ofiarować ludziom. Podczas mieleckich pokazów samoloty Stowarzyszenia zaprezentują się w pełnej okazałości.

Czytaj więcej: Podniebna lekcja historii

cell6Lista uczestników naszych pokazów zapełnia się. Do występów na mieleckim niebie szykuje się najlepsza kadra pilotów w najpiękniejszych samolotach. Podczas występów 28 lipca z pewnością zagwarantują nam niecodzienne widowisko zapierające dech w piersiach oraz precyzyjny pilotaż, kunszt i umiejętności lotnicze. Do tego grona z wielką radością dołączamy ekipę rodem z Krosna – Cell Fast Flying Team.

Czytaj więcej: We trójkę w szyku

1Fantastyczna maszyna – Yak 3U, a za sterami Mateusz Strama – ten duet zawsze zbiera gromkie brawa! Tak mamy nadzieję będzie również i w Mielcu. Samolot Yak 3U z silnikiem Pratt Whitney Twin Wasp R2000 o mocy 1450 koni to zmodyfikowany myśliwiec z II wojny światowej. Maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć to 650 km/h.

Czytaj więcej: Szybki jak YAK 3U  

ORGANIZATORZY


 
Organizatorzy

 Fundusze Europejskie

 

PATRONI


MON

     

PARTNERZY

 Aeroklub Mielecki logo  Logo Aero gold logoGSL       Aero

PATRONI MEDIALNI


             radio rzeszow  Leliwa mielec        gc nowiny    Korso     nowiny24   hej mielec

 

Program | Dla mediów | Kontakt

Copyright © 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie