Pokazy Lotnicze 2018

IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Mielcu, 28 VII 2018

w ortylSzanowni Państwo!

Witam Państwa na stronie internetowej poświęconej IV Podkarpackim Pokazom Lotniczym.
To wydarzenie już na stałe wpisało się w krajobraz naszego regionu. Pierwsze podniebne show odbyło się w Mielcu w 2015 roku. 
Rok później powietrzne akrobacje oglądaliśmy w podrzeszowskiej Jasionce. W 2017 roku powędrowaliśmy do Krosna – kolejnego miasta z lotniczymi tradycjami. 

Rok 2018 to powrót wydarzenia do Mielca - miasta w którym lotnicze tradycje są głęboko zakorzenione od ponad 80 lat. 

Tegoroczne pokazy będą wyjątkowe, przypadają bowiem w czasie, gdy świętujemy 100-lecie niepodległości i polskiego lotnictwa oraz wyjątkową rocznicę 80-lecie przemysłu lotniczego w Mielcu. Dlatego wybór miejsca dla tegorocznych pokazów nie mógł być inny, a do grona organizatorów dołączyły Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.  firma będąca wizytówką mieleckiego i podkarpackiego przemysłu lotniczego w świecie.

Idea organizowania pokazów lotniczych łączy w sobie chęć i zapał do integrowania mieszkańców naszej małej ojczyzny, a tym samym pielęgnowania wśród nich wiedzy i pamięci o wspaniałej tradycji lotniczej, która na Podkarpaciu ma szczególnie długą i piękną historię, a co ważniejsze jest nieustannie kontynuowana w firmach zrzeszonych w Dolinie Lotniczej. Podkarpackie to jedyne województwo, które wskazało „Lotnictwo i kosmonautykę” jako jedną ze swoich inteligentnych specjalizacji. Pokazy to również znakomita promocja funduszy unijnych.

Już dziś gorąco zachęcam wszystkich Państwa do udziału w kolejnych tego typu imprezach. Chciałbym, aby odbywały się każdego roku w kolejnych miastach związanych z lotniczą tradycją. 

Do zobaczenia na kolejnych Podkarpackich Pokazach Lotniczych

 

milka ortyl

 

 

 

ORGANIZATORZY


 
Organizatorzy

 Fundusze Europejskie

 

PATRONI


MON

     

PARTNERZY

 Aeroklub Mielecki logo  Logo Aero gold logoGSL       Aero

PATRONI MEDIALNI


             radio rzeszow  Leliwa mielec        gc nowiny    Korso     nowiny24   hej mielec

 

Program | Dla mediów | Kontakt

Copyright © 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie