header krosno

III Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Krośnie, 2 IX 2017

DSC04117Program pokazów lotniczych dopięty. Lista załóg akrobacyjnych oraz pilotów zamknięta. Plan wydarzeń na ziemi również ustalony. I choć szczegóły mogą ulegać jeszcze drobnym zmianom organizacyjnym to już wiadomo kto i po kim wystąpi na krośnieńskim niebie. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00. Do godziny 17:00 na niebie wystąpi ponad 20 załóg z własnym programem. Pokazy będą się odbywać indywidualnie i zespołowo. Niżej prezentujemy bardziej szczegółowe zestawienie.

Blok 11:30 - 13:00

Pokazy zainauguruje o godzinie 11:30 podniebny występ Krzysztofa Cwynara na samolocie Nieuport 11. Następny w kolejności pojawi się Maciej Pospieszyński, później Grupa Cellfast Flying Team i w dalszej kolejności Artur Kielak. Około godziny 12:15 na niebie pojawi się formacja Pterodactyl. Pierwszy blok zamknie solówka Wojciecha Krupy na samolocie Extra 300 reprezentujący Grupę Akrobacyjną Żelazny.

Blok 13:15 – 16:00

Drugi blok rozpocznie grupa Retro Sky Team ze Słowacji. Zespół, który zasilają głownie Zliny zaprezentuje widzom swe samoloty w zespołowym ustawieniu. Tuż po nich na niebie po raz drugi pojawi się Maciej Pospieszyński, a następnie Mateusz Strama na swoim dwupłatowym Boeingu Stearman. Około godziny 14:00 na niebie pojawią się akrobacje w wykonaniu grupy Firebirds, a potem publiczność zajmie swoimi akrobacjami ponownie Artur Kielak na swoim XA-41. W dalszej kolejności i według planu na niebie pojawią się Biało – Czerwone Iskry. Po nich zaplanowano występy gości z Mielca: najpierw przedstawicieli firmy Royal Star Mielec, potem PZL Mielec z samolotem M28. Około godziny 15:20 zaplanowano występ całej Grupy Akrobacyjnej Żelazny. Po nich prezentacja w locie mieleckiego „Antka” w wykonaniu członków Aeroklubu Mieleckiego. Do przerwy o godzinie 16:00 swój występ zrealizuje po raz drugi Krzysztof Cwynar.

Blok 16:15 – 17:15

Popołudniowy blok rozpocznie się od prezentacji śmigłowca Bolkov. Swoje umiejętności na tej maszynie zaprezentuje Maria Muś. Zaraz po tym występie na niebie pojawi się samolot EDGE 540 TK pilotowany przez Łukasza Czepielę. Około godziny 16:30 ponownie będziemy mogli podziwiać grupę Cellfast Flying Team, a kilkanaście minut później Jacka Stachonia na „Czajce” – samolocie produkowanym w Krośnie. Pokazy zakończy występ Grupy Akrobacyjnej Firebirds, a w dalszej kolejności  Mateusz Strama.

To plany, jednak praktyka pokazuje, że mogą one ulec niewielkim zmianom. Często warunki pogodowe płatają figle, uniemożliwiając realizację programu zgodnie z harmonogramem. Jeśli nie chcecie przeoczyć żadnego pokazu, zaplanujcie całą sobotę na lotnisku w Krośnie. 

 


     
rpo podkarpackie logo ue efsi
     
 marszalek herb  krosno miasto  krosno lotnisko